SunExpress Hostes Alımı ve Hostes Maaşları

SunExpress Hostes Maaşları

Ülkemizde, havacılık sektöründe faaliyet gösteren ve önde gelen firmalarından bir tanesi SunExpress’tir. SunExpress hostes alımı her yıl olduğu gibi 2019-2020 yılları arasında da devam etmektedir. SunExpress havayolu şirketinin, işe alım şartları ve işe alım süreci net olarak bilinmektedir. Bu işe alım süreci beş farklı bölümden oluşmaktadır.

SunExpress Hostes Alımı ve Süreci

SunExpress hostes alımı beş farklı aşamadan oluşmaktadır ve aşağıdaki gibidir:

  1. Hostes alımlarının birinci adımı; online olarak yapılan yabancı dil sınavıdır. Bu sınav İngilizce olarak yapılmakta ve yüz sorudan meydana gelmektedir, sınav süresi ise altmış dakikadır. Her sorunun puan değeri birdir. Bu koşullar altında yapılan sınavın sonuçları, kişilere yaklaşık olarak on beş dakika içerisinde mail olarak gönderilir. İkinci dilde sınava girmek isteyen adaylar için de aynı kural ve yöntemler geçerlidir.
  2. Hostes alımlarının ikinci adımı; İngilizce pratik görüşmesidir. Yapılacak olan bu görüşmenin süresi yaklaşık olarak on beş dakikadır. Bu görüşmede, adayların konuşma kabiliyeti ve diksiyonu değerlendirilmektedir.
  3. Hostes alımlarının üçüncü adımı; MMPI testidir. Bu test, toplamda 566 adet cümleden oluşur ve uygulama süresi yaklaşık olarak üç saattir. Bu uygulamada, her cümle adaylar tarafından okunur ve doğru ya da yanlış olarak cevaplandırılır. Bu cümleler, genel geçer doğruluğu ya da yanlışlığı olan cümleler değildir. Cevaplar kişilere özeldir ve bu uygulamada kişilik modeli çıkartılmak amaçlanır.
  4. Hostes alımlarının dördüncü adımı; kurul mülakatıdır. Kurul mülakatı yaklaşık olarak yarım saat sürer ve görüşmeler Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilir. Bu kurulda, havayolu şirketin insan kaynakları uzmanı, kabin hizmetleri müdürlüğü yetkilisi, sorumlu yönetici ve danışman psikolog bulunmaktadır. Her görevli kendi alanı ile alakalı soruları adaylara yöneltir ve mülakat sonucu, adaylara bir hafta içerisinde mail yolu ile bildirilir.
  5. SunExpress hostes alımı beşinci adımı; adaylara iş teklifi götürülmesidir. İşe alım sürecini başarı ile geçmiş olan adaylara, şirket iş teklifi sunar ve kabul eden adaylar eğitim gruplarına dâhil edilerek hostes olarak çalışma hayatına giriş yapar.

SunExpress hostes alımlarını buradan takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

SunExpress Hostes Maaşları

SunExpress hostes maaşları net olarak belirtilmemektedir. Çünkü mesleğe yeni başlamış olan hostesler ile meslekte deneyim kazanmış olan hostes maaşları arasında farklılıkların bulunması söz konusudur. 2019 yılı tablosuna göre işe yeni başlamış olan SunExpress hostes maaşları 3.400 TL ile 3.800 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Meslekte deneyim kazanmış olan hosteslerin maaşları da bu maaşlardan farklı olarak yükseklik göstermektedir.


Bir cevap yazın