Pegasus Hostes Alımı ve Hostes Maaşları

Pegasus Hostes Maaşları

Havacılık sektörünün, ülkemizde en önde gelen şirketlerinden bir tanesi Pegasus’tur. Pegasus hostes alımı ilanı vererek binlerce istihdam sağmaktadır. Bu havayolu şirketinin hostes alım ilanları diğer havayolu şirketlerinden farklı olarak başvurularını sadece Hasan Kalyoncu Üniversitesi ilanları aracılığı ile almaktadır.

Her havayolu şirketi, hostes alımları için farklı şartları sunmakta ve adayların bu şartlara uyum sağlamasını beklemektedir. Pegasus hostes alımı şartları 2019-2020 yılları için şu şekildedir:

  • Başvuru yapacak olan adayların T.C vatandaşı olması
  • Başvuru yapacak olan adayların en az ön lisans derecesinde eğitim mezuniyetine sahip olması
  • Başvuru yapacak olan adayların ileri seviyede İngilizce bilmesi ve tercih sebebi olarak ikinci bir yabancı dil bilmesi
  • Başvuru yapacak olan bayan adayların boy aralığının 1.60 cm ve 1.75 cm arasında olması, erkek adayların ise 1.70 cm ve 1-85 cm boy aralığında olması
  • Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması ya da en az iki yıl tecilli olması
  • Başvuru yapacak olan adayların, yurt içinde ve de yurtdışında uzun süreli konaklama yapmasının önünde engel teşkil edecek bir durumun bulunmaması
  • Başvuru yapacak olan adayların, hosteslik üniforması giydiğinde, vücudunun görünen yerlerinde yara, iz, yanık, dövme, piercing ve benzeri olmaması
  • Başvuru yapacak olan adayların 30 yaş sınırını geçmemesi
  • Başvuru yapacak olan adayların İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, belirtilmiş olan ikamet bölgelerinde yaşıyor olması (2019-2020 ilanına göre)

Pegasus Hostes Alımı Süreci

Pegasus hostes alımı yukarıda sayılan koşulların sağlanması ile bir sonraki aşamaya geçer ve uygun adaylar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde sınava alınır. Bu sınava katılım sağlayacak olan adaylar, internet üzerinden kendilerine yollanan online görüşme formlarını doldururlar ve adaylar, kendilerine iletilen gün ve saatte belirlenen yerde olurlar. Burada adaylara, boy ve kilo ölçümü yapılır, yazılı olarak İngilizce sınavına alınırlar ve sözlü olarak İngilizce sınavına girerler.

Bu sınavlardan başarı ile ayrılan hostes adayları, daha sonra tekrardan kurul mülakatına girmek üzere davet edilirler. Kurul mülakatı olumlu geçen hostes adayları, bu süreç sonunda Pegasus’tan iş teklifi alırlar ve bu teklifi kabul eden adaylar şirket bünyesinde çalışmaya başlar. Pegasus hostes alım süreci iş teklifi alınması ile sona erer, herhangi bir aşamada olumsuz olan adaylara Pegasus tarafından e-mail ile dönüş yapılır.

Pegasus hostes alımı açık pozisyonlar ve başvuruları için buradan ilerleyebilirsiniz.

Pegasus Hostes Maaşları

Pegasus hostes maaşları mesleğe yeni giriş yapmış olan kişiler için ve meslekte deneyim kazanmış kişiler için farklılaşmaktadır. Genel olarak, meleğe yeni başlayan Pegasus hostes maaşları 4.000 TL ile 5.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Meslekte yıllarını harcamış, deneyim sahibi olan hosteslerin maaşları ise bu miktardan daha fazla olmaktadır.


Bir cevap yazın