Onur Air Hostes Alımı ve Maaşları

Onur Air Hostes Maaşları

Onur Air, ülkemizin havacılık sektöründe faaliyet gösteren önde gelen havayolu şirketlerinden biridir. Onur Air hostes alımı her yıl olduğu gibi 2019-2020 yılları için de gerçekleştirilmektedir. Her havayolu, hostes alımlarında, farklı şartları aramakta ve başvuracak olan adayların bu şartları taşımasını istemektedir. Onur Air, hostes alımları dışında ikram görevlisi adı altında da iş koluna istihdam sağlamaktadır.

Onur Air Hostes Alım Şartları

Onur Air hostes alımı için şu şartları aramaktadır:

  • Adayların TC vatandaşı olması ve TC pasaportuna sahip olması
  • Adayların 1987 ve 1997 yılları arasında doğmuş olması
  • Adayların ileri düzeyde Türkçe, İngilizce, Çince, Rusça, Arapça ya da Farsça konuşabiliyor olması
  • Adayların, en az lise veya dengi okullardan mezun olması (Yurtdışında eğitim almış olan adayların denklik belgesi sunması zorunludur ve ayrıca adayların üniversite mezunu olması ya da ön lisans mezunu olması tercih sebebi olmaktadır)
  • Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması ya da en az 1 yıl askerliği tecil ettirmiş olması
  • Adayların, Adli Sicil Kaydı’nın olmaması ya da Adli Sicil Kaydı Arşivi’nin olmaması
  • Adayların, başka bir havayolu şirketinden disiplinsizlik suçundan ya da sağlık sorunundan dolayı ayrılmış olmaması

Onur Air Hostes Maaşları

Onur Air hostes maaşları da tıpkı diğer havayolu firmalarının hosteslerine uyguladığı maaş politikaları gibi, hosteslerin deneyim ve meslekte geçirdiği sürelere göre değişmektedir. Onur Air’de yeni çalışmaya başlamış olan bir hostesin maaşı minimum 4.000 TL ve 4.500 TL arasında değişmektedir. Bu havayolu şirketinde ve meslekte yıllarını harcamış ve deneyim kazanmış olan bir hostesin maaşı ise bu miktara göre artış göstermektedir.

Onur Air hostes maaşları hosteslerin almakta olduğu sabit maaşlarıdır ve hostesler bu sabit maaşları dışında uçuş yapılan yerlerin durumuna göre artı bir ücret almaktadır. Bu ücretler uçuşların konaklamalı olup olmamasına göre değişmekte, konaklamalı uçuşlarda hosteslere, orada harcamalarını sağlayabilmeleri için ayrıca bir ücret ödenmektedir. Aynı zamanda hostesliğin çalışanlara kazandırdığı pek çok sosyal hak bulunmaktadır. Bu nedenle, ülkemizde hosteslik oldukça avantajlı bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hosteslik, işin yükü ve temposu düşünüldüğünde oldukça yorucu bir meslek olarak görülmektedir fakat bu mesleğin sağlamış olduğu imkânlar kişilere oldukça çekici gelmektedir. Bu nedenle, her yıl binlerce insan havayolları şirketleri tarafından açılan hosteslik alım ilanlarına rağbet etmektedirler. Onur Air hostes alımı açıldığında buradaki açık pozisyonlardan duyrulmaktadır, düzenli olarak takip edebilirsiniz.


“Onur Air Hostes Alımı ve Maaşları” üzerine 1 yorum.

  1. Avatar

    Merhabalar ben hostes olmak istiyorum ve bölümü okumayı istiyorum şuan 21 yaşındayım mezun olana kadar 24 yaşında olucam iş bulma ihtimalim ne kadardır acaba

Bir cevap yazın