Atlasjet Hostes Alımı ve Hostes Maaşları

Atlasjet Hostes Maaşları

Atlasjet, ülkemizde faaliyet göstermekte olan önde gelen havayolu şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıpkı diğer havayolu şirketleri gibi Atlasjet hostes alımı da 2019-2020 yılları arasında gerçekleşmeye devam etmektedir. Havacılık sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Atlasjet, hostes olmak isteyen genç bireylere iş imkânını sıklıkla sunmaktadır.

Genel olarak bu havayolu firması, kabin memuru alımlarını, anlaşmalı olduğu AFA Eğitim Kurumu aracılığı ile yapmaktadır ama gerekli durumlarda internet sayfası üzerinden de hostes alım ilanını yayınlamaktadır.

Atlasjet Hostes Alımı Şartları

Her havayolu firması, yayınlamış olduğu hostes alım ilanında farklı koşulları sunmaktadır. Başvuru yapacak olan adayların eğitim durumları, bilmesi gereken yabancı dil ya da diller, firmanın ihtiyaç durumlarına göre değişkenlik göstermektedir fakat Atlasjet hostes alımı genellikle şu şartlar ile yapılmaktadır:

  • Hosteslik için başvuru yapacak olan adayların tercihen T.C vatandaşı olması istenmektedir.
  • Hosteslik için başvuru yapacak olan adayların, 18 ve 30 yaş aralığında olması istenmektedir
  • Hosteslik için başvuru yapacak olan adayların, en az lise veya dengi okuldan mezun olması istenmektedir
  • Hosteslik için başvuru yapacak olan adayların, ileri düzeyde İngilizce bilmesi istenmekte ve bu dili aktif olarak kullanabilmesi beklenmektedir
  • Hostes olarak başvuruda bulunacak olan adayların, İngilizce dışında ikinci bir yabancı dil biliyor olması tercih sebebi olmaktadır. (2019 yılında Atlasjet hostes alımı için Farsça bilen ve bu dili akıcı bir şekilde kullanan adaylara yönelik iş alanı açılmıştır.)
  • Hosteslik için başvuru yapacak olan adayların, uçuşa engel olabilecek sağlık durumlarının olmaması istenmekte ve adayların herhangi bir sağlık sorununun olmadığının yetkilendirilmiş sağlık kuruluşlarınca belgelendirmesi istenmektedir.

Atlasjet hostes alımı başvuru için gerekli olan bu ön koşulların adaylarca sağlanması durumunda, uygun olan adayları öncelikle yazılı bir yabancı dil mülakatına sokmakta ve bu sınavda başarılı olan adayları mülakata çağırmaktadır. Bu mülakatta hem Türkçe hem de İngilizce olarak görüşmeler yapılmakta, adaylara kişilik testleri uygulanmaktadır. İşe alım sürecini başarı ile tamamlayan hostes adaylarına, havayolu firması iş teklifi sunmakta ve kabul eden adaylarla çalışmaya başlamaktadır.

AtlasJet hostes alımı için buradan başvuru yapabilir ve açık pozisyonları takip edebilirsiniz.

Atlasjet Hostes Maaşları

Atlasjet hostes maaşları net bir şekilde ifade edilememektedir çünkü bu maaşlar, şirkette çalışan hosteslerin deneyim durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genel olarak, hosteslik hayatına yeni başlamış olan Atlasjet hostes maaşları 3.500 TL ve 3.900 TL arasındadır. Deneyim sahibi olan hostesler ise daha yüksek maaşlar almakatdır.


Bir cevap yazın